Olejowanie włosów – domowy sposób na włosy jak z salonu

olejowanie-wlosow.jpg

Olejowanie włosów staje się coraz bardziej popularną metodą na piękne, zdrowe włosy. Jest to niewyobrażalnie łatwy sposób, a o wszystko możesz zadbać we własnym domu.

Na czym polega olejowanie włosów?

Jest to metoda, która polecana jest osobom dysponującym suchymi, zniszczonymi, matowymi włosami o rozdwojonych końcówkach. Olejowanie znacznie wpływa na kondycję włosów, nawilża je bowiem od wewnątrz, regeneruje i odżywia.

Jak olejować włosy?

Sposobów na olejowanie włosów jest stosunkowo niewiele. Warto wypróbować każdą z nich, aby sprawdzić, która jest dla nas najlepsza.

Olejowanie na sucho – jest to najprostszy sposób, który nie wymaga odpowiedniej techniki ani nawet czasu. Nałóż olej na włosy nieobciążone stylizacją, to znaczy najlepiej umyj je dzień wcześniej i nie używaj żadnych lakierów czy też pianek do włosów.

Olejowanie na mokro też nie jest trudne. Wystarczy nałożyć olej na wilgotne włosy, dokładnie rozprowadzić go po wszystkich pasmach, a po godzinie spłukać i nałożyć odżywkę.

Olejowanie na mokro w misce polega na zanurzeniu włosów w ciepłej wodzie, w której znajduje się olej na około 3 minuty. Następnie na głowę załóż czepek i owiń go ręcznikiem, a po 30 minutach zdejmij go z włosów, po czym umyj włosy szamponem. Da się jednak udoskonalić tę metodę, kiedy po zdjęciu czepka olej pozostawisz na jeszcze 2 godziny.

Przygotuj serum do włosów, tj. zmieszaj olej z wodą i odżywką. Przelej go do buteleczki, spryskaj suche włosy, pozostaw na godzinę, po czym dokładnie spłucz i umyj włosy szamponem.

Olejowanie na odżywkę. Możesz wykonać “zabieg” na mokrych lub suchych włosach. Zmieszaj olej z odżywką i nałóż tę mieszankę na poszczególne pasma. Po 30 minutach spłucz.

Możesz także olejować włosy mgiełką. Zmieszaj olejek z wodą, po czym równomiernie spryskaj włosy. Ten sposób jest najbardziej wygodny ze wszystkich.

Jak dobrać odpowiedni olej?

Wybierz taki olej, który odpowiada Twojemu rodzajowi porowatości. Włosy dzielą się na niskoporowate, średnioporowate i wysokoporowate. Dobierz go do swoich potrzeb i właściwości włosów. Jeżeli masz problem z określeniem porowatości, udaj się po poradę do salonu fryzjerskiego.

Działanie olejowania włosów

Olej sprawia, że włosy stają się bardziej elastyczne. Głęboko wchłania się w ich strukturę, dzięki czemu zyskują ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi i szkodliwym promieniowaniem UV.

Pamiętaj, że nieodpowiednio dobrany olej może jedynie zaszkodzić Twoim włosom, wysuszyć je i sprawić, że będą nieprzyjemne w dotyku i szorstkie.

Włosy można także przeolejować. Musisz sprawdzić, jakie ilości i częstotliwość są dobre dla Twoich włosów.

Efekty olejowania włosów

Olejować włosy może każdy, jednak efekty najbardziej widoczne są na włosach przesuszonych i pozbawionych blasku. Z czasem włosy zyskują barierę ochronną, olej chroni je przed niekorzystnym wpływem promieniowania UV, stają się wyraźnie wygładzone, nawilżone, mocniejsze i odporne. Olej znacznie poprawia kondycję włosów, sprawia, że stają się bardziej sprężyste.

Dzięki olejowaniu włosy dużo łatwiej się rozczesują i zyskują elastyczność. Przestają być matowe, stają się gładkie w dotyku i lśniące. Końcówki są znacznie wygładzone i przestają się łamać. Olej sprawia, że serum nie wydziela się nadmiernie, dzięki czemu wzmacnia cebulki.

Pamiętaj o tym, że samo olejowanie nie wystarczy i jest to tylko jeden z elementów pielęgnacji.