Pielęgnacja włosów cienkich

pielegnacja-wlosow-cienkich.jpg

Ciężko jest zadbać o cienkie, delikatne i przerzedzone włosy. Układanie ich jest bardzo żmudnym zadaniem, a dodanie im objętości graniczy z cudem. Jak zadbać o ich wzmocnienie?

Jak zadbać o cienkie włosy?

To wcale nie musi być takie trudne, warto pamiętać jednak o kilku zasadach, które pomogą nam zadbać o cienkie włosy.

Przede wszystkim nie obciążaj swoich włosów, ponieważ staną się jeszcze cięższe, przez co będą wyglądały na dużo mniej puszyste. Włosy cienkie należy odżywić.

Jednak odżywka nie może być ciężka, ponieważ nasze włosy tego nie udźwigną. Nie możemy zrezygnować z odżywek zupełnie, bo włosy zaczną produkować nadmierną ilość sebum przez nieodpowiednie nawilżenie. W efekcie będą wyglądać na przetłuszczone i płaskie.

Wybierz odpowiedni szampon, który przeznaczony jest do Twojego rodzaju włosów, czyli cienkich. Na rynku znajdziesz mnóstwo szamponów zwiększających objętość, dzięki czemu optycznie pogrubisz włosy.

Lekkie odżywki do spłukiwania sprawdzą się idealnie. Widać różnicę, kiedy stosujemy odżywki, a kiedy o tym zapominamy. Przede wszystkim bez odżywki włosy stają się nieprzyjemne w dotyku i wykruszają się.

Jeżeli jesteś zwolenniczką odżywek bez spłukiwania, postaw na olejki, ponieważ odżywią włosy, nadadzą im blasku, będą bardziej miękkie i zyskają ochronę przed wysoką temperaturą.

Pianki do włosów zwiększające objętość, to doskonałe produkty. Użyj pianki przed suszeniem włosów, która je usztywni i pomoże ujarzmić niesforne kosmyki.

Susz włosy na szczotkę. Jeszcze tego nie robiłaś? Początkowo może okazać się to trudnym zadaniem, jednak wystarczy odrobina wprawy. Doskonale sprawdzi się tutaj okrągła, duża szczotka.

Zacznij suszyć włosy, trzymając głowę w dół, dzięki czemu zyskają na objętości.

Prostujesz włosy? Dzięki wyżej opisanemu sposobowi “suszenia na szczotkę” nie będziesz musiała tego robić. Naprawdę zrezygnowanie z prostownicy jest możliwe.

Sposoby na cienkie włosy

Nie używaj zbyt dużej ilości kosmetyków, bo to wyłącznie przeciąży Twoje włosy. Użyj tylko kilka ulubionych produktów i na tym skończ, ponieważ nietrudno sprawić, żeby włosy były ciężkie i nie dawały sobie z tym rady.

Podcinanie końcówek jest bardzo ważne. Rób to regularnie. Ma to najważniejsze znaczenie, jeżeli posiadasz cienkie włosy. Odświeżaj końcówki, dzięki czemu będzie Ci łatwiej ujarzmić fryzurę, a także pobudzisz porost włosów.

Obcinaj włosy wyłącznie na prosto, ponieważ cienkie kosmyki źle znoszą wszelkie cieniowania. W efekcie jeszcze bardziej stracą na objętości.

Nie stosuj jedwabiu do włosów, ponieważ jest za ciężki na cienkie czupryny. Warto stosować lekkie olejki, które nie obciążą włosów i nie sprawią, że są oklapnięte. Przez stosowanie jedwabiu każdego dnia włosy przetłuszczają się znacznie szybciej.

Doskonale sprawdzą się krótkie fryzury. Jeżeli masz mało włosów, nie będą wyglądały dobrze, kiedy będą długie. Poczujesz się sto razy lepiej, jeżeli zetniesz włosy. Nie musisz ściąć ich drastycznie, wystarczy do ramion. Różnica będzie ogromna, włosy będą wzmocnione i zyskają na objętości.

Nie poddawaj włosów koloryzacji, jeżeli nie musisz. To dodatkowo je obciąży i zniszczy. Może warto polubić odcień swoich włosów?

Nawet grube, zdrowe włosy mogą stać się cienkie, matowe i pozbawione objętości dzięki nieodpowiedniej pielęgnacji. Zadbaj o swoje włosy, pamiętaj o odpowiednim rozczesywaniu i kosmetykach, które ich nie obciążą.